Adobe Xd Nedir ?

Adobe Xd Sketch tarzı ama her platformda kullanılan bir program. Tamamen bir arayüz tasarımı için kullanılan adobe xd normalde bu tarz işler için photoshop kullananları bile fikrinden vazgeçirip bu tarafa geçirebilir en azından beni geçirdi. Çok kolay cidden aşırı kolay bir kullanımı var inanılmaz derecede basit ve sade her şey o kadar güzel konumlandırılmış ki kullandıkça dahada eliniz alışıyor. Ayrıca mobil desteği olması da çok ayrı bir avantaj.

Nasıl mı? Sistem şöyle işliyor sadece win10 kullanıcıları için geçerli olmakla birlikte telefona adobe xd uygulamasını indiriyoruz daha sonra live preview kısmına tıklıyoruz ve ekranda gördüğümüz aynı şekilde telefona yansıtılmış oluyor.

Yani şöyle düşünebilirsiniz bir mobil uygulama yapıyorsunuz ve canlı olarak nerede ne nasıl ne şekilde durduğunu canlı olarak telefonunuz üzerinden görebiliyorsunuz o kadar işi kolaylığı ve rahatlığı veriyor ki kesinlikle tecrübe etmeniz gerekiyor.

Peki tasarımı bitirdik nasıl olduğunu sistemin ve butonların nasıl çalıştığını sayfalar arası geçişin nasıl olacağını nereden anlıyoruz. Cevabı çok basit
Prototipleme özelliği Adobe XD ile birlikte geliyor ve bağlantıları ve nerede nasıl olduğunu basınca nereye hangi effekt ile gitmesi gerektiğini görebiliyoruz.

Tam bir demo hazırlama imkanı sunuyor bize yeri geliyor hem ana ekrana slider ekleyip bunu çalıştırabiliyorsunuz hem sayfanın devamı kısmını ayarlayabiliyorsunuz gibi sonsuz kolaylıkları ile karşımıza çıkıyor.

Biz sevdik sizde seversiniz ayrıca ücretsiz olması da var. Denemenizde fayda var


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir